Bez kategorii

Jak picie alkoholu wpływa na nasze zdrowie?

Spożywanie alkoholu, nawet w umiarkowanych ilościach, może prowadzić do szeregu problemów zdrowotnych, które obejmują zarówno fizyczne, jak i psychiczne aspekty funkcjonowania organizmu. Alkohol działa silnie toksycznie, wpływając niekorzystnie na większość systemów organów, zwłaszcza na układ nerwowy, co może prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń mózgu.  Szczególnie niebezpieczne jest jednorazowe zatrucie alkoholem, które w skrajnych przypadkach może skutkować śmiercią. Sprawdź, dlaczego alkohol etylowy ma negatywny wpływ na organizm człowieka.

Co na kromkę – masło, czy margaryna?

Są takie konflikty, które nigdy nie zostaną ostatecznie rozwiązane. Do jednego z nich należy wybranie tego, co zdrowsze – masło, czy margaryna. Wbrew pozorom ostateczna decyzja jest uzależniona od wielu czynników. Sprawdź jakich!
Czy decyzja, czym smarujesz pieczywo jest, aż tak istotna? Okazuje się, że tak! To, czy zdecydujesz się na margarynę, czy masło ma wpływ na Twoje zdrowie, jak i samopoczucie. Kiedy lepiej zdecydować się na masło, a w jakim przypadku sięgnąć po margarynę?

Czym właściwie jest metabolizm?

Osoby obdarzone tzw. szybkim metabolizmem mogą jeść dużo, nie muszą specjalnie dbać o aktywności fizyczną, a i tak utrzymują szczupłą sylwetkę.

Warto przeczytać także: Musli domowe przepis

Osoby z wolnym metabolizmem muszą kontrolować ilość jedzenia, zapewniać organizmowi dużo ruchu i regularnie pilnować masy ciała, ponieważ bardzo łatwo przybierają na wadze. Tempo metabolizmu jest w dużej mierze zależne od naszych genów. Jednak na przemianę materii można wpłynąć, chociaż proces ten wiąże się ze zmianą stylu życia i codziennej diety. Jest to jednak wysiłek, który wyjdzie nam na zdrowie.

Egzotyczne zdrowie

Podobno cała Europa padła ofiarą globalnego ocieplenia. Troce trudno w to uwierzyć gdy za oknem ponura i szara zima, kreska termometrów zjeżdża znacznie poniżej zera a poranne usuwanie szronu z szyb auta zajmuje więcej czasu niż cały dojazd do pracy. Naturalne więc, że szukamy wielu sposobów, aby jak najmniej traumatycznie przeżyć mało przyjemny okres zimy. Szalejemy więc w solariach i na basenach, wykupujemy egzotyczne wczasy „last minute” i przede wszystkim masowo zajadamy się owocami tropikalnymi. Arbuz, melon, ananas lub papaja – te smaki nieodłącznie kojarzą się nam z szumem tropikalnego morza, miękkim piaskiem i hamakiem kołyszącym się pośród zielonych palm.

Podwyższony cholesterol? Sprawdź, co Ci grozi i jak temu zapobiec!

Niezdrowa dieta6, obfitująca w tłuste potrawy, brak ruchu i siedzący tryb życia to prosty przepis na wysoki cholesterol, który stanowi bardzo poważne zagrożenie dla naszego zdrowia, a nawet życia. Podwyższony cholesterol to niestety przypadłość coraz większej liczby osób – wbrew powszechnemu przekonaniu, nie tylko otyłych. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, jakie mogą być konsekwencje takiego stanu rzeczy, często bagatelizując badanie poziomu cholesterolu.

Co to jest cholesterol 

Tymczasem jego wykonanie i podjęcie kroków pozwalających obniżyć za wysoki cholesterol pozwala uniknąć wielu kłopotów. Pora więc ustalić, jakie objawy mogą wskazywać na wysoki cholesterol i do jakich konsekwencji zdrowotnych może doprowadzić jego zawyżony poziom. Jak obniżyć cholesterol i przywrócić mu prawidłową wartość bezpieczną dla zdrowia?

Zapiekanka z kaszy gryczanej i twarogu

Zapiekanka z kaszy gryczanej i twarogu to idealny pomysł na szybki i smaczny obiad. Jak przygotować to danie? Sprawdź przepis i jak najszybciej zajmij się przygotowaniem kaszy gryczanej w całkiem nowej odsłonie.

Tuńczyk z puszki przepisy

Tuńczyk z puszki przepisy-zastanawiasz się, co przyrządzić z tuńczyka z puszki? Do wyboru masz szereg przepisów na smaczne dania w których idealnie sprawdzi się właśnie tuńczyk. Przykładowo możesz przyrządzić z niego różnego rodzaju pasty, zapiekanki, sałatki itp. – sprawdź i przekonaj się, że szybkie dania mogą być naprawdę smaczne!