Dlaczego alkohol tuczy?

Tabela kalorii alkohol zwykle nie bywa on utożsamiany z dużą kalorycznością, ale tak naprawdę to istna bomba kaloryczna. Dlaczego alkohol tuczy? Ile kalorii posiadają poszczególne rodzaje alkoholu?

Które piwo ma najmniej kalorii

Każdy z nas lubi czasami wypić lampkę dobrego wina lub kufel piwa, jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że spożywane przez nas napoje wyskokowe mogą sprzyjać przybieraniu na wadze. Kiedy takie trunki stają się najbardziej tuczący? Jakich trunków unikać dbając o wygląd sylwetki?

Z innej kategorii: Zalety zielonej herbaty

Dieta a alkohol

Na początek niestety musimy zmartwić wszystkich przebywających na diecie – alkohol nie powinien być spożywany w czasie odchudzania i to nie tylko dlatego że tuczy, ale przede wszystkim ze względu na swoją szkodliwość – spożywanie alkoholu w okresie stosowania diety – szczególnie gdy przewiduje ona znaczne ograniczenie kaloryczności potraw może skutkować zatruciem oraz wyjątkowo szybkim działaniem procentów, podrażnieniami żołądka czy bardziej niż zwykle męczącym kacem.

Który alkohol ma najmniej kalorii?

Piwo, wino, wódka czy likiery alkoholowe same w sobie są źródłem pustych kalorii, jednak najbardziej niekorzystnie na wygląd naszego ciała wpływają, jeżeli połączymy je w smaczne, aczkolwiek często dorównujące kalorycznością porządnemu obiadowi drinki oraz koktajle – tych należy bezwzględnie unikać będąc na diecie i dbając o linię.

Tabela kalorii alkohol

Jeżeli chcesz zachować szczupły wygląd i unikasz pustych kalorii sprawdź kalorie alkoholu zanim przystąpisz do ich degustacji, gdyż niewinna z pozoru lampka wina lub kieliszek koniaku mogą kosztować Cię dodatkowe kilogramy zwłaszcza, gdy masz w zwyczaju pić je codziennie.

Przepis na obiad: Grillowane burgery z papryką

Kaloryczność alkoholi

Alkohol Objętość Kalorie (Kcal)
Piwo jasne pełne 500 ml 150 kcal
Piwo ciemne (mocne) 500 ml 200 kcal
Piwo ciemne (zawartość ekstraktu powyżej 20% ekstraktu) 500 ml 400 kcal
Wino czerwone (słodkie) 120 ml 150 kcal
Wino czerwone (wytrawne) 120 ml 50 kcal
Wino białe (słodkie) 120 ml 120 kcal
Wino białe (wytrawne) 120 ml 75 kcal
Wino grzane 120 ml 95 kcal
Wino wytrawne musujące/szampan 100 ml 75 kcal
Koniak 40 ml 112 kcal
Gin 40 ml 110 kcal
Likier kawowy 40 ml 170 kcal
Rum 40 ml 150 kcal
Sherry (wytrawna) 50 ml 50 kcal
Whisky szkocka 40 ml 100 kcal
Wódka 40 ml 110 kcal
Warto przeczytać: Placki z piersi z kurczaka
Alkohole kalorie 

Warto pamiętać, że przestawione powyżej wartości to jedynie orientacyjne dane, która mogą się różnić w zależności od producenta trunku, dlatego najlepiej unikać nadmiaru alkoholu w diecie nie tylko ze względu na jego kaloryczność, ale przede wszystkim negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Komentarze

  1. Luiza pisze:

    Ja tam grubego nalogowego alkoholika nie spotkalam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *