Najpopularniejsze kuchnie świata

Jedzenie odgrywa ogromną rolę w życiu i jest mocno zakorzenione w światowej kulturze i zwyczajach. Jesteśmy rozpieszczani wyborem, jeśli chodzi o jedzenie, z ponad 140 różnymi istniejącymi rodzajami kuchni na całym świecie. Ale które kuchnie są najbardziej popularne na całym świecie, a konkretnie w każdym mieście? Czy określone style jedzenia są bardziej popularne niż oferta kuchni narodowej miasta, czy też lokalna kuchnia jest kuchnią, do której spieszy się większość turystów i mieszkańców?

Kuchnia włoska

Nic dziwnego, że włoskie jedzenie zajmuje czołowe miejsce na całym świecie, słynąc z wprowadzania świata do pizzy, pięknych dań z makaronu, tiramisu i panna cotta. Chociaż jest to tylko najpopularniejsza restauracja, którą można znaleźć w 4 z 50 najczęściej odwiedzanych miast na świecie, kuchnia włoska jest tą, do której trafia większość z nas podczas zagranicznych podróży. W rzeczywistości, i być może nie jest to zaskakujące, pizza jest posiłkiem, którego większość z nas szuka. Zainspiruj się! https://przedsiebiorczosc-24.pl/category/restauracje-i-zywnosc/.

Chociaż kuchnia włoska może być najbardziej popularna, to czy najpopularniejsze są włoskie restauracje? W ramach naszej analizy danych chcieliśmy odkryć restauracje, które są najczęściej odwiedzane w najlepszych miastach świata. Aby to zrobić, korzystając z naszych danych, byliśmy w stanie obliczyć odsetek restauracji w każdym mieście według kuchni i rodzaju żywności.

Najpopularniejsze kuchnie i restauracje w poszczególnych miastach

Poniżej znajduje się tabela przedstawiająca każde z analizowanych miast wraz z kuchniami lub potrawami, które są najpopularniejsze lokalnie i najpopularniejszymi typami restauracji pod względem ilości. Na podstawie naszych danych byliśmy w stanie sporządzić łączną liczbę restauracji w każdym mieście, uszeregowanych według kuchni. Zostało to wykorzystane do określenia typów restauracji, które są najczęstsze. Następnie wymieniliśmy to razem z najpopularniejszymi kuchniami, tj. restauracjami i powiązanymi kuchniami, które wygenerowały najwięcej recenzji, najlepszą punktację i jak niedawno zostały zrecenzowane.

Kuchnia hiszpańska była piątą najpopularniejszą kuchnią w restauracjach na całym świecie. Kiedy myślisz o hiszpańskim jedzeniu, prawdopodobnie przychodzą ci na myśl tapas, krewetki i inne pyszne przekąski. Hiszpania jest krajem śródziemnomorskim z jednej strony, ale graniczy również z Portugalią, Francją i jest skokiem, przeskakiwaniem i skakaniem z Maroka na jego południowej granicy. Dlatego jedzenie w Hiszpanii jest bardzo zróżnicowane. Jest pełen owoców morza (cześć, paella), wędlin, dużo ryżu i oczywiście świeżych warzyw i owoców. I nie zapominajmy o winie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *