Przyjęcie urodzinowe dla dziecka. Jak je zorganizować i nie zwariować?

Domowe przyjęcie to coraz popularniejsza forma organizowania urodzin dla swojego dziecka. To rozwiązanie dużo tańsze niż zabawa w kręgielni, czy kinie, a jednocześnie o wiele pożyteczniejsze, bo dające dzieciom naprawdę wyjątkowe wspomnienia. W artykule podpowiemy, jak zorganizować taką imprezę, jednocześnie nie demolując domu!

Zaplanuj dobrą zabawę

Ta myśl tylko pozornie brzmi banalnie. Rzeczywistość jest taka, że dzieci bardzo szybko się nudzą, a jeszcze szybciej to znudzenie okazują. To prawda stara, jak świat, że dziecko bez zajęcia… to dziecko, które lada moment zacznie rozrabiać. Nie ważne więc, jak wiele maluchów zaprosisz do swojego domu (oczywiście razem z małym solenizantem – musisz dać dziecku możliwość, przynajmniej w pewnym stopniu, zaproszenia osób, które naprawdę lubi), umiejętne rozplanowanie ich zajęć oraz gospodarowanie czasem to podstawa.

Kiepskim pomysłem jest pozostawianie dzieci przed komputerem, czy konsolą. Najlepiej na czas imprezy schować te urządzenia, absolutnie nie zmuszając, ale nieco motywując dzieci do kreatywnej zabawy. Wspólne tworzenie kolorowych obrazów na płótnie, zabawy sportowe (najlepiej w ogrodzie lub na boisku!), teleturnieje, planszówki, konstruowanie budowli (np. z drewnianych klocków), piknik na świeżym powietrzu – to doskonałe pomysły, które wpuszczą nieco świeżego, orzeźwiającego powietrza w życie maluchów, które na co dzień wypełnione jest szkołą, odrabianiem lekcji i grami komputerowymi. Oczywiście mile widziane są wszelkiego rodzaju konkursy!

Zaangażuj dzieci do pomocy w przygotowaniach

Oczywiście dzieci nie muszą bezczynnie przyglądać się Twoim przygotowaniom. Możesz zaangażować je do pomocy, choćby w kuchni. Przygotowujesz poczęstunek? Maluchy mogą Ci w tym pomóc, choćby dekorując domową pizzę, czy małe kanapeczki. Takie posiłki będą im o wiele bardziej smakowały, a przy tym nauczą je współpracy i podstaw pracy w kuchni!

No właśnie, pozostaje kwestia naczyń. My stawiamy na talerze papierowe. Dlaczego?

1. Są w pełni bezpieczne dla dzieci – maluchy mogą pomóc w rozłożeniu takiej zastawy, a Ty nie musisz się martwić, że coś się stłucze, albo że któreś dziecko się skaleczy.
2. Są bardzo lekkie, co ułatwi dzieciom sprzątanie i korzystanie z nich.
3. Możesz kupić talerze papierowe z przeróżnymi, tematycznymi wzorami.
4. Z łatwością posprzątasz, zwłaszcza po większej imprezie. Zamiast tracić czas na zmywanie – wystarczy je wyrzucić. To koszt zaledwie kilku złotych.

Ciekawą propozycję znaleźliśmy na stronie viGO!. Możesz znaleźć tam zestawy po 4, 24 lub 50 sztuk. Dzięki temu kupisz tyle talerzyków, ile potrzebujesz. Powodzenia w przygotowaniach! No i koniecznie dajcie znać, jak udały się Wasze przyjęcia.

Fot. Flickr.com CC 2.0 Vanessa Porter (flickr.com/photos/thevelvetbird/)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *