reklama

Dieta dla układu moczowego. Dlaczego jest taka ważna?

Pełnowartościowa, odżywcza dieta jest niezwykle istotna dla naszego zdrowia. To, co jemy, wpływa właściwie na wszystkie funkcje naszego organizmu i na każdy układ oraz wszystkie organy. Dużo mówi się o jedzeniu warzyw i owoców, piciu wody i ziołowych naparów. Teoretycznie wszyscy wiemy, że spożywane przez nas posiłki mogą wspierać nasze zdrowie. Ale mimo wszystko wciąż popełniamy sporo błędów. Co jeść i jak, by każdego dnia wspierać zdrowie układu moczowego? Sprawdzamy.

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka. Jak je zorganizować i nie zwariować?

Domowe przyjęcie to coraz popularniejsza forma organizowania urodzin dla swojego dziecka. To rozwiązanie dużo tańsze niż zabawa w kręgielni, czy kinie, a jednocześnie o wiele pożyteczniejsze, bo dające dzieciom naprawdę wyjątkowe wspomnienia. W artykule podpowiemy, jak zorganizować taką imprezę, jednocześnie nie demolując domu!

Jak zachęcić dziecko do jedzenia warzyw? Sprawdź nasze sposoby!

Warzywa i dzieci to temat trudny. Szczególnie dla rodziców, którzy nie potrafią przemycić jarzyn do codziennej diety swoich pociech. Istnieją jednak pewne triki, które sprawią, że nawet największy niejadek skusi się na zdrowy, warzywny posiłek.

Ciekawy wygląd czy ekscentryczne nazwy?

Przede wszystkim dzieci są doskonałymi obserwatorami i zwracają wielka uwagę na wygląd. Z tego też powodu na sklepowych półkach aż roi się od kolorowych opakowań z bohaterami popularnych bajek – wszystko po to, aby przykuć wzrok najmłodszych. Potem już wszystko zależy od nas, czy ulegniemy prośbom, czy zaproponujemy naszemu dziecku zdrowszą alternatywę.

Rodzaje czajniczków do parzenia herbaty

Miłośników herbaty wciąż przybywa. Dla tych, którzy dopiero planują na poważnie zacząć delektować się tym smakowitym naparem, publikujemy kilka informacji na temat rodzajów czajniczków, które można nabyć w mniej lub bardziej specjalistycznych sklepach. Mamy nadzieję, że dzięki temu wzbogacisz swoją wiedzę na temat akcesoriów do parzenia herbaty.

Opatrunek suchy. Czy wiesz kiedy go stosujemy?

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych metod opatrywania ran jest opatrunek suchy. Czy wiesz, z czego się składa i kiedy go nakładamy ? Jakie kroki należy wykonać w przypadku pojawienia się rany? Oto zasady pierwszej pomocy, które musisz znać. Dowiedz się, od czego zacząć prawidłowe leczenie.

Problemy z uszami. Trzy przypadłości, których nie chcesz!

Nieodpowiednia higiena, patogeny – to tylko niektóre z czynników, które mogą doprowadzić do nieprzyjemnego bólu i swędzenia uszu. Jak uniknąć takiego stanu? Jakie błędy popełniamy? I dlaczego tak ważna jest regularna, bezpieczna i prawidłowa higiena uszu?

Ząbkujące niemowlę, czyli wszystko o wyrzynających się zębach

Wyrzynanie się zębów to trudny czas, w którego trakcie zachowanie naszego malucha może ulec zasadniczej zmianie. Jak rozpoznać, że ząbkowanie już się rozpoczęło i jaki będzie jego dalszy przebieg? W jaki sposób możemy pomóc niemowlakowi w tym niełatwym okresie? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.