odchudzanie

Produkty Light – czy warto po nie sięgać?

Coraz częściej sięgamy po produkty light w przekonaniu, że pozwolą nam one szybciej i bez większych wyrzeczeń pozbyć się nadmiaru kilogramów. Jak specjalne produkty niskokaloryczne wpływają na stan naszego zdrowia i wygląd sylwetki? Czy zywnosc dietetyczna jest zdrowa?

Koktajle owocowe odchudzające

Koktajle owocowe są naszym sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami. Nie tylko dostarczają niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu witamin i minerałów, ale także są cennym źródłem błonnika, który pozwala usprawnić metabolizm, oczyszcza organizm z toksyn i przyśpiesza trawienie.

Tkanka tłuszczowa miernikiem zdrowia i kondycji organizmu

Choć większość z nas problemy z nadwagą czy otyłością kojarzy jedynie z przekraczającym normę wskaźnikiem na wadze kuchennej czy nie do końca korzystnym wyglądem, tak naprawdę kryje się za tym coś więcej. To, czy ważymy zbyt dużo nie musi być definiowane przez wskaźnik na wadze łazienkowej – równie dobrym, a może i lepszym sposobem na określenie kondycji naszego organizmu właśnie pod względem wagi jest pomiar wielkości tkanki tłuszczowej. Jak go dokonać i jaki poziom uważany jest za optymalny? Postaramy się to wyjaśnić w tym artykule.