zdrowe odżywianie

Jak zdrowo się odżywiać?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie chcą się zdrowo odżywiać. Jedni otrzymują zalecenia od lekarza odnośnie konieczności zrzucenia wagi, innym nie podoba się, że są nazywani grubymi. Jeszcze inni pewnego dnia postanawiają zmienić coś w swoim życiu i zacząć dbać o siebie.

Piramida żywienia

Sylwester już za nami, a wraz z początkiem roku nadszedł czas na różnego rodzaju postanowienia. Wiele z nich dotyczy zachowania lub zdobycia określonej diety i przejścia na dietę. Ważną częścią obu tych procesów jest piramida żywienia, a raczej jej znajomość. Dlaczego jest ona tak istotna? Otóż przede wszystkim dlatego, że w przejrzysty sposób pokazuje ona, które grupy produktów są bardziej, a które mniej wartościowe dla naszego organizmu – te znajdujące się u podstawy piramidy są oczywiście najważniejsze, te ze szczytu – mniej.

Żywność ekologiczna – czym jest i jaki jest jej cel?

Najważniejszym elementem życia każdego człowieka jest jego zdrowie – jest to niezaprzeczalny fakt, z którym nie sposób byłoby się sprzeczać. Zdrowia trzeba szukać we wszystkim, co robimy – od tego, w jaki sposób śpimy, aż po to, gdzie i w jaki sposób spędzamy swój czas. Tak naprawdę jednak największe znaczenie w tym kontekście ma jedzenie. To, co wkładamy do ust może być dla naszego organizmu równie dobrze zbawienne, jak i szkodliwe.