Zdrowie

Dieta przy jelitówce u dorosłych

Dieta przy jelitówce u dorosłych – zastanawiasz się, jak walczyć z grypą żołądkową? Sprawdź, co jeść, aby szybciej wrócić do formy i odzyskać siły.

Rozszerzanie diety: jak karmić niemowlęta, a jak małe dzieci

Pierwsze 6 miesięcy: mleko mamy

Europejski Urząd do spraw Bezpieczeństwa Żywności opracował w 2013 roku bardzo szczegółowe zalecenia dietetyczne, w których wskazał zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze w zależności od wieku. Autorzy raportu podkreślali, że w wypadku dzieci do 6 miesiąca należy dążyć do celu jakim jest wyłączne karmienie piersią.

Zioło czystka – kiedy pić herbatę z czystka?

Coraz chętniej sięgamy po różnorodne zioła, których stosowanie pozwala wspomóc funkcjonowanie organizmu, pomaga redukować sutki złego trybu życia oraz stanowi profilaktykę przed wieloma chorobami. Jak działa zioło czystka?

Dieta bezglutenowa co można jeść?

Dieta bezglutenowa co można jeść? Dieta bezglutenowa jest jedynym sposobem na uniknięcie objawów alergii na to białko, u osób cierpiących na celiakię, dieta bezglutenowa jest na chwilę obecną jedynym dostępnym lekarstwem. Jak ułożyć menu bezglutenowe?

Właściwości lecznicze mięty

Właściwości lecznicze mięty – mięta dodawana jest do potraw głównie w celu nadania im aromatu. Jednak specyficzny smak i aromat to nie jedyny atut mięty. Posiada ona także zróżnicowane właściwości, które korzystnie wpływają na cały organizm człowieka. Mięta pieprzowa właściwości

Zioła wspomagające trawienie

Zioła wspomagające trawienie –  zioła i przyprawy dodajemy do potraw głównie po to, aby dodać im aromatu i poprawić smak. Niewiele osób jednak wie, że niektóre przyprawy poprawiają trawienie oraz przyśpieszają metabolizm. Jak poprawić trawienie?

Domowa lemoniada przepis

Domowa lemoniada przepis – sprawdź, jak przygotować orzeźwiającą lemoniadę, która doskonale ugasi pragnienie w czasie letnich upałów!