Czosnek ? naturalne lekarstwo

Każdy z nas świetnie zdaje sobie sprawę z tego, jak zbawienny wpływ na nasz organizm mają warzywa. Jednym z popularniejszych, a jednocześnie zdecydowanie najzdrowszym wydaje się czosnek. Warzywo to stosowano już całe wieki temu do leczenia różnego rodzaju chorób (było czymś w rodzaju dzisiejszych leków) ? już wtedy wiedziano, jak zbawienny wpływ na stan organizmu ono ma. Stan ten utrzymał się zresztą do dziś, a czosnek wciąż jest uważany za w połowie jedzenie, a w połowie jako lek. W czym tak naprawdę pomaga nam czosnek? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

10 powodów, dla których warto jeść czosnek

h3tsjwsu

 • Poprawa stanu włosów ? czosnek, ze względu na swoją bogatą zawartość siarki oraz allicyny, jest w stanie w znacznym stopniu poprawić wygląd naszych włosów, a jednocześnie zaprzestać ich wypadaniu. W tym drugim przypadku warto zdecydować się na jego wcieranie, najlepiej w postaci ekstraktu czy olejku.
 • Pryszczom stop! Dzięki czosnkowi w znakomity, a co najważniejsze bardzo skuteczny sposób można pozbyć się wszelkiego rodzaju pryszczy, wyprysków oraz innych zmian skórnych. Zawarte w nim antyoksydanty świetnie radzą sobie z zabijaniem bakterii, w szczególności tych nieprzyjaznych naszemu organizmowi.
 • Pomoc w walce z grypą ? jeżeli już złapaliśmy grypę czy przeziębienie, czosnek jest w stanie w znacznym stopniu pomóc ? dodajmy go do kanapek, a nawet herbaty. Czosnek może także pomóc w zapobieganiu grypie ? można go bez problemu stosować czysto profilaktycznie.
 • Kontrolowanie wagi ? czosnek jest w stanie kontrolować wagę. Jeżeli mamy go w naszej diecie bardzo dużo, nie musimy się martwić o ilość tłuszczu w naszym organizmie. Dodajmy go zatem do różnego rodzaju potraw, a nasze odchudzanie stanie się znacznie bardziej efektywne.
 • Lek na zadry ? jeżeli mamy zadrę, umieśćmy czosnek na czymś srebrnym, na przykład łyżeczce, a następnie przyłóżmy do ciała i zabandażujmy. Jak twierdzą blogerzy z całego świata, to naprawdę pomaga!
 • Odstraszacz komarów ? komary wydają się nie znosić czosnku. Jeżeli zatem chcemy trzymać je z daleka, powinniśmy spożywać go jak najwięcej. Aby uzyskać jeszcze skuteczniejszy efekt, zawsze możemy się tym czosnkiem natrzeć ? wtedy złośliwe owady na pewno nie będą nas już dręczyć.
 • Naturalny klej ? czosnek służy nie tylko do jedzenia. Z pewnością zauważyliśmy, że po kontakcie z nim nasze palce się kleją. Sprawia to, że czosnek jest świetnym naturalnym klejem. Oczywiście nie można mówić tu o klejeniu czegoś wielkiego ? ale na pewno poradzi sobie z pękniętą szklanką!
 • Odmrażacz ? czosnek doskonale radzi sobie z walką z lodem ? w szczególności gdy połączy się go z solą Dlatego także można bez problemu zadbać o bezpieczny podjazd czy klatkę schodową ? właśnie dzięki czosnkowi.

Jak zwiększyć ?efektywność? czosnku?

Wpływ czosnku na nasz organizm może być jeszcze większy, jeśli zamiast spożywać go od razu po pokrojeniu lub zmiażdżeniu zdecydujemy się pozwolić mu nieco postać w miejscu z temperaturą pokojową. W ten sposób czosnek nie straci tak dużej ilości wartościowych enzymów. Jak zresztą wykazały badania, gdy czosnek będzie się piekło w mikrofalówce przez zaledwie 60 sekund, niemal od razu straci swoje składniki pomagające w ochronie przed rakiem. Warto zatem zastosować się do tej porady.

Podsumowanie

Czosnek niebezpodstawnie jest nazywany ?warzywem na wszystko?. Jest w stanie wyleczyć

Komentarze

 1. Magda C. pisze:

  Ciągle o nim zapominam gotując, ale staram się pilnować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *