Artykuły

Drinki bezalkoholowe – wyjątkowe przepisy

Spotkania ze znajomymi i bliskimi sprzyjają spożywaniu niezdrowych przekąsek czy słodzonych napojów. Dlaczego jednak nie zdecydować się na przygotowanie pysznych i pełnych witamin drinków bezalkoholowych? Przedstawiamy przepisy na napoje, które zachwycą wszystkich nie tylko smakiem, ale i składem!

Proste zasady zdrowej, zbilansowanej diety

Czym jest zdrowe odżywianie? Podstawą szczęśliwego życia. Wie o tym teoretycznie każdy, w praktyce – wciąż ulegamy pokusie wysoko przetworzonej żywności. Życie według zdrowej diety wydaje się pełne wyrzeczeń i komplikacji, a przecież nie tak funkcjonuje się we współczesnym świecie, pełnym pogoni za sukcesem i wygodami. Czy istnieje jakiś prosty sposób, aby zacząć ożywiać się zdrowo, nawet, jeżeli nasza wiedza na ten temat nie jest rozległa?

Zdrowie żołądka, a probiotyki

Kilka lat temu zrobiło się głośno o probiotykach, ten temat niejednokrotnie wzbudzał kontrowersje łamiąc stereotypy. Wszystko przez to, że probiotyki to nic innego jak szczepy bakterii, a jak każdy wie – bakterie są szkodliwe. Jak to jest naprawdę i czy bakterie mogą pomóc?

Probiotyki – dobre bakterie

Probiotyki to szczepy bakterii kwasu mlekowego, które naturalnie zasiedlają nasze jelita. Ale dlaczego probiotyki są tak ważne dla zdrowia? Przede wszystkim nie dopuszczają do namnażania się szczepów szkodliwych dla zdrowia bakterii zachowując tzw. równowagę bakteryjną jelit.

Aspratam – cała prawda o słodziku

Wszyscy wiemy, że cukier jest niezdrowy. Lubimy jednak jego słodki smak i ciężko nam z niego zrezygnować. Nie jest to jednak konieczne – z powodzeniem zastąpić go możemy aspartamem. Słodzik ten jest 180 razy słodszy od cukru, przy czym zawiera znacznie mniej kalorii. Nic więc dziwnego, że spotykamy go w różnego rodzaju produktach spożywczych, m.in. w wędlinach, gumach do żucia, tabletkach, czy napojach typu light.

Sezon bikini zbliża się dużymi krokami, a ty chcesz zadbać o sylwetkę?

Lato zbliża się wielkimi krokami, co dla osób dążących do uzyskania atrakcyjnej sylwetki oznacza jedno: to ostatni dzwonek, by wziąć się za siebie. Chociaż zwykle kojarzy się to z koniecznością rozpoczęcia diety odchudzającej, tak naprawdę wystarczy drobna zmiana dotychczasowych nawyków żywieniowych.

płatki owsiane na wodzie przepis

Co wspomaga odchudzanie?

Co wspomaga odchudzanie? Wkroczyliśmy w nowy rok nowymi postanowieniami, wśród których niezmiennie króluje dieta i zmiana sposobu odżywiania. Obiecujemy sobie, że schudniemy, zaczniemy zdrowo się odżywiać, rzucimy palenie i postawimy na aktywność, ale jak wytrwać w swoich postanowieniach i osiągnąć wyznaczone cele?

Węglowodany w diecie

Węglowodany w diecie – „Dobre” i „złe” węglowodany to temat do dyskusji dla każdego, kto dba o dobre zdrowie, formę fizyczną i wygląd swojego ciała. Jedno jest pewne – bez odpowiedniej dawki węglowodanów daleko nie zajedziesz – to paliwo pozwala Ci żyć na pełnych obrotach i dostarcza do organizmu niezbędnej mu energii.