Dieta cud w 2 tygodnie

Dieta cud jak szybko schudnąć? Coraz częściej w mediach mówi się na temat tak zwanej “diety-cud” – istnieje wiele jej odmian, jednak ogólnie pojętym faktem jest to, iż tego typu diety nie powstały w wyniku badań profesjonalistów, a zazwyczaj stały się tworem ludzi poszukujących szybkich i łatwych sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów (a tego typu sposobów po prostu nie ma).

Cud metaboliczny

Każdy z profesjonalistów powie, że osiągnięcie docelowej wagi i utrzymanie jej wiąże się z długim i dość rygorystycznym postanowieniem oraz zmianą nawyków – przynajmniej wtedy, gdy przy okazji chcemy zachować zdrowie i kondycję fizyczną. Kiedy zatem można uznać wybraną dietę za “zbyt dobrą, by mogła być prawdziwa” lub za potencjalnie niebezpieczną? Wystarczy pomyśleć!

Magiczne stwierdzenia i niespełnione obietnice

Wszystko wskazuje na to, iż naturą ludzką jest ufanie obietnicą szybkiego i łatwego otrzymania rezultatów w postaci straconych kilogramów. Po części przyczyną może być fakt, iż diety-cud tak naprawdę nie mają swojej sztywnej standardowej definicji, a zatem często łatwo jest wpaść w ich pułapkę nawet o tym nie wiedzą. Istnieje jednak kilka czynników mogących sugerować, iż mamy do czynienia właśnie z tego typu nieefektywną i nieprzyjazną naszemu organizmowi dietą.

Super dieta cud 5kg w tydzien

Czynnikiem alarmującym nas powinna być sama obietnica stracenia wagi w nierealistycznym okresie czasu – jeżeli główne założenia diety sugerują coś zbyt dobrego, by mogło być to osiągnięte w tak krótkim okresie czasu, może dać to nam wiele do myślenia. Zazwyczaj tego typu diety są oparte na jednym przypadku, albo zupełnie nie mają poparcia praktycznego. Kolejnym czynnikiem mogącym sugerować złą dietę-cud są jej założenia – jeżeli zakładają ekstremalną zmianę w sposobie odżywiania, najprawdopodobniej są szkodliwe dla naszego organizmu.

Dieta cud jadłospis

Jeżeli w diecie znajdziemy nazewnictwo “dobre” i “złe” jedzenie, zazwyczaj mamy do czynienia właśnie z dietą-cud. Zwykle tego typu diety są reklamowane poprzez dość mało wiarygodne opinie zadowolonych ich “użytkowników”, którzy chwalą się, ile kilo stracili w dzień / tydzień / miesiąc. Jeżeli sposób odżywiania sugerowany przez dietę zakłada bardzo duże redukcje w jedzeniu i piciu, lepiej omijać ją szerokim łukiem.

diet_25

Popularność motorem napędowym diet-cud

Dlaczego diety-cud stały się tak powszechnie stosowane? Ich popularność napędza wiele czynników, wśród których wyróżnić możemy:

  • Wygląd gwiazd – jeżeli znane z telewizji gwiazdy wyglądają bosko, dlaczego my nie bylibyśmy w stanie ich naśladować?
  • Obietnica “szybko i łatwo” – niemal każdy skusi się na coś, co obiecuje natychmiastowy efekt przy niewielkim nakładzie pracy. Tydzień zamiast miesiąca? Brzmi cudownie. Ale czy na pewno?
  • Mentalność – ludzie wciąż myślą, że wyeliminowanie niektórych pokarmów z diety może doprowadzić do szybkich strat w kilogramach. Wiele tego typu diet zakłada eliminację niektórych produktów (albo całych ich grup) spożywczych, przez co często ludzie utożsamiają przechodzenie na dietę z niekończącą się męką i cierpieniem. A wcale tak nie musi być.
  • Nacisk ze strony rówieśników – jeżeli nasi znajomi przechodzą na dietę-cud, kusi, by dołączyć do nich.

Bezpieczeństwo i korzyści

Jednym z najważniejszych pytań, które powinniśmy sobie postawić przed przejściem na dietę wcale nie jest to o jej efektywność, ale przede wszystkim o to, czy jest bezpieczna oraz zdrowa. Wiele “dieta cud efekty” działa tylko przez krótki okres czasu, zazwyczaj poprzez niezdrowe porzucanie nawyków żywieniowych (ale nie zastępowanie ich nowymi, zdrowszymi).

Dieta cud 10 kg

Z pewnością możemy często powiedzieć, że jesteśmy gotowi poświęcić dobre samopoczucie na rzecz upragnionej wagi. Na stracie dobrego samopoczucia przejście na dieta cud zupa wcale nie musi się skończyć. Niezdrowe odżywianie może wywołać wiele negatywnych efektów, prowadzących nawet do poważnych chorób. Jeżeli odczuwamy mdłości, kręci nam się w głowie, mdlejemy lub jesteśmy odwodnieni, musimy jak najszybciej zrezygnować z diety-cud i zastanowić się nad jej zdrowszą alternatywą.

Dieta japoński cud

Szczególną uwagę na diety-cud (a raczej na ich niestosowanie) powinny zwrócić osoby, które często muszą brać leki lub też posiadają jakieś chroniczne choroby. Tego typu dieta 13 może tylko pogorszyć stan diety, gdyż zazwyczaj osłabia organizm stosującego, czyniąc go jeszcze bardziej podatnym na różnego rodzaju choroby i infekcje.

Komentarze

  1. Iza pisze:

    dobrze, że z wiekiem mądrzejemy i nie dajemy się już nabrać na podobne chwyty. Nic nam nie zagwarantuje szczupłej sylwetki jeśli nie będziemy się zdrowo odżywiać i ćwiczyć, żadna dieta cud.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *