Przyskrzyń temperaturę, czyli 3 prawdy o zamrażarce skrzyniowej

Przechowywanie żywności w odpowiedniej temperaturze ma dwie ogromne zalety – ekonomiczność i bezpieczeństwo sanitarne. Jak przechowywać żywność, aby się nie marnowała i nie traciła na jakości? Postaw na profesjonalne urządzenia chłodnicze. Poznaj 3 fakty o zamrażarce skrzyniowej, które ułatwią Ci przechowywanie żywności!

Według badań, lokale gastronomiczne odpowiadają w 12% za marnowanie żywności. Robimy za duże zapasy, a w konsekwencji produkty psują się i je wyrzucamy. Tworzenie menu i planowanie zamówień jest obecnie trudne. Zmiany ilości gości ze względu na nowe wytyczne dotyczące obostrzeń covidowych, podwyżki cen żywności i paliwa nie ułatwiają prowadzenia biznesu. W jaki sposób radzić sobie z przechowywaniem żywności? Do dużych ilości jedzenia przyda się zamrażarka skrzyniowa

Duża pojemność nieograniczona półkami

Zamrażarki skrzyniowe to idealne urządzenia do przechowywania dużych ilości jedzenia. Może to być mięso, pierogi, a także produkty już zapakowane w worki czy torby – frytki, mrożone owoce i warzywa, zamrożone owoce morza. Zamrażarki skrzyniowe są tak skonstruowane, że nie mają półek ani szuflad tak jak w przypadku szaf chłodniczych. Dlatego nie musisz się przejmować, czy mrożona żywność już zapakowane w opakowanie ma odpowiednią wysokość czy szerokość. W zamrażarce skrzyniowej możesz układać produkty jak chcesz. Żadna półka Ciebie nie ogranicza.

Nigdy nie jest za wąsko

Zamrażarki skrzyniowe, w odróżnieniu od szaf chłodniczych czy stołów chłodniczych z półkami i szufladami, otwierają się od góry. To rozwiązanie ułatwia ustawienie zamrażarki skrzyniowej, nawet jeśli jest wąskie przejście między zamrażarką skrzyniową, a np. stołem roboczym. Dzięki takiemu rozwiązaniu personel nie musi się schylać, aby otworzyć drzwiczki, a dodatkowo nie blokuje drzwiczkami przejścia. Zamrażarka skrzyniowa poprawi ergonomię i komfort w Twojej kuchni gastronomicznej.

Więcej możliwości

Za pewnie spotkałeś się z opiniami, że zamrażarka skrzyniowa jest niewygodna w przypadku przechowywania niewielkiej ilości żywności. Między ogromne opakowania frytek czy truskawek mogą wpaść zawinięte w folię skrzydełka od kurczaka. Wtedy w swojej głowie widzisz obraz człowieka, który przekopuje się przez duże pojemnościowo mrożonki, przerzuca je, aby dotrzeć na samo dno zamrażarki skrzyniowej i wyciągnąć te 5 skrzydełek od kurczaka. Oczywiście w międzyczasie folia się rozrywa, skrzydełka wypadają i są w różnych miejscach na samym dnie. Sytuacja podobna, jak szukanie kluczyków do samochodu w torebce Twojej żony. Jednak i na to są sposoby. Zamrażarka skrzyniowa, przez to, że nie ma fabrycznie wydzielonych półek, pozwala na dowolne jej wyposażenie. Na rynku dostępne są specjalne kosze do zamrażarek skrzyniowych, które pomagają organizować wnętrze urządzenia.

Dzięki temu możesz zapomnieć o nieporządku w zamrażarce skrzyniowej, a przechowywanie staje się o wiele wygodniejsze. Ilość koszy dostosujesz do swoich potrzeb i możesz stale ją modyfikować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *