Przepis na gruszki oraz jej właściwości

Gruszka właściwości odżywcze – Pamiętasz wycieczki do sadu na tak zwaną “złodziejkę”? Gruszki były głównym łupem tych wypraw. Niosą one ze sobą piękne wspomnienia, które możesz obudzić w trakcie najbliższych świąt przyrządzając te pyszne na różny sposób. W ziemie szczególnie smaczną propozycją podania okazują się pieczone gruszki. Ale pomyśl jak będzie miło, gdy zasiądziesz razem ze swoją rodziną do tego jakże uroczego deseru i powiesz dzieciom parę ciekawych zdań na temat historii gruszki i wszystkiego, co dobre wnosi dla naszego zdrowia ? gruszki będą od razu smakować lepiej. A więc zaczynamy!

Przepis na gruszki w syropie

Starożytna Persja – to z tego miejsca gruszka przepis na jej przygotowanie przybyła do Europy, a więc i po jakimś czasie do Polski. Zaczęło się jednak od Grecji i Rzymu, a dopiero na przełomie XVII i XVIII wieku zaczęły się pojawiać jej nowe, europejskie odmiany. To wszystko przyczyniło się do jej popularyzacji. Francuzi i Belgowie byli i nadal są specjalistami w tej dziedzinie. Sama grusza to niewielkie drzewo. Należy do rodziny różowatych, w Polsce najlepiej znanym gatunkiem jest grusza pospolita.

To pobierając z niej owoce możemy uzyskać najsmaczniejsze pieczone gruszki. Z gruszką jest o tyle łatwiej kombinować, że jej odmiany łatwo się ze sobą krzyżują, co daje podstawy pod liczne podgatunki, dlatego nawet idąc do najbliższego supermarketu możemy przebierać w słodkich, kwaśnych, mniej słodkich, miękkich, twardych gruszkach. Ponoć tych gatunków jest kilkadziesiąt! Poszczególne odmiany można odróżnić na podstawie liści gruszy, natomiast same owoce charakteryzują się grubą, ziarnistą skórką w różnych kolorach. Może to być gruszka zielona, żółta, a nawet brązowa.

prze

Dlaczego warto zajadać się gruszkami? Kcal Z jakiego powodu przysmak, jakim są pieczone gruszki powinien trafić na stałe do codziennego menu?

Właściwości gruszki

Gruszka to bogate źródło kwasów owocowych ? jabłkowego i cytrynowego ? oraz węglowodanów, pektyny, błonnika i olejków eterycznych. Poza tym bogata jest w: fosfor, wapń, magnez, sód, miedź, żelazo, bor oraz jod. Gruszka zawiera też witaminy: A, B1, B2, B6, C i PP, dlatego powinna być częstym składnikiem zdrowej diety.

  • Gruszka jest niskokaloryczna, idealnie dopełnia diety odchudzające.
  • Zawiera bardzo dużo potasu, a także bogata jest w: fosfor, wapń, magnez, sód, miedź, żelazo, bor oraz jod.
  • To owoc będący nieocenionym źródłem kwasów owocowych.
  • Znajdziesz w niej sporo węglowodanów, pektyny, błonnika i olejków eterycznych.
  • Gruszka to nośnik witamin, takich jak: A, B1, B2, B6, C i PP.

Gruszki w occie przepis

 Często męczy cię gorączka? Pławisz się w dolegliwościach trawiennych? Często skarżysz się na zatrucia? Zdrowy owoc, jakim jest gruszka na pewno pomoże ci w odniesieniu do tych licznych niedoli, ale musisz ją zaprosić na stałe do swojej diety. Pieczone gruszki to tylko jedna z przyjemnych propozycji podania. Warto również zapoznać się z innymi, a jak się przekonasz szperając po sieci ? jest ich naprawdę dużo! Co ważne, gruszka jest lekkostrawna, dzięki czemu może być podawana nawet niemowlętom. Kompot z gruszek to jedna z najlepszych opcji, warto go często gotować w swoim domu. To pyszne i zdrowe rozwiązanie w zasięgu ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *