dieta

Proste zasady zdrowej, zbilansowanej diety

Czym jest zdrowe odżywianie? Podstawą szczęśliwego życia. Wie o tym teoretycznie każdy, w praktyce – wciąż ulegamy pokusie wysoko przetworzonej żywności. Życie według zdrowej diety wydaje się pełne wyrzeczeń i komplikacji, a przecież nie tak funkcjonuje się we współczesnym świecie, pełnym pogoni za sukcesem i wygodami. Czy istnieje jakiś prosty sposób, aby zacząć ożywiać się zdrowo, nawet, jeżeli nasza wiedza na ten temat nie jest rozległa?

Produkty Light – czy warto po nie sięgać?

Coraz częściej sięgamy po produkty light w przekonaniu, że pozwolą nam one szybciej i bez większych wyrzeczeń pozbyć się nadmiaru kilogramów. Jak specjalne produkty niskokaloryczne wpływają na stan naszego zdrowia i wygląd sylwetki? Czy zywnosc dietetyczna jest zdrowa?

Przepis na zupę kapuścianą

Zupa kapuściana, czyli kapuśniak to idealny pomysł na szybki i tani obiad. Tradycyjny kapuśniak możemy przygotować zarówno z kiszonej, jak i słodkiej kapusty oraz kapusty młodej (kapuśniak z młodej kapusty przepis) w zależności od pory roku i upodobań.

Jak zrobić kapuśniak z kiszonej kapusty

Koktajle owocowe odchudzające

Koktajle owocowe są naszym sprzymierzeńcem w walce ze zbędnymi kilogramami. Nie tylko dostarczają niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu witamin i minerałów, ale także są cennym źródłem błonnika, który pozwala usprawnić metabolizm, oczyszcza organizm z toksyn i przyśpiesza trawienie.