Zioło czystka – kiedy pić herbatę z czystka?

Coraz chętniej sięgamy po różnorodne zioła, których stosowanie pozwala wspomóc funkcjonowanie organizmu, pomaga redukować sutki złego trybu życia oraz stanowi profilaktykę przed wieloma chorobami. Jak działa zioło czystka?

Herbata z czystka właściwości

Czystek jest rośliną posiadającą niezwykłe właściwości lecznicze.  Jest on zasobny w największą ilość polifenoli (naturalne substancje o działaniu antyoksydacyjnym) spośród wszystkich roślin rosnących na terenie Europy (czystek uprawa w Polsce). Polifenole to substancje biologiczne działające bardzo pozytywnie na organizm człowieka, gdyż neutralizują one wolne rodniki, co skutkuje zwiększoną odpornością organizmu oraz pomaga spowolnić procesy starzenia się organizmu.

Ziele czystka działanie

Właściwości lecznicze czystka obejmują wiele schorzeń i przypadłości. Można stosować tą roślinę podczas lekkich schorzeń, ale też w przypadku poważnych chorób, których leczenie jest trudne i długotrwałe. Polifenole zawarte w czystku, są swego rodzaju barierą ochronną dla naszego DNA, gdyż chronią przed rozpadem i występowaniem mutacji.

Jak stosować czystek?

W przypadku schorzeń nowotworowych, czystek wspomaga leczenie, ma zbawienne działanie również na osoby cierpiące na choroby serca, zapobiega on zawałom, rozpuszczając skrzepy krwi.  Czystek wykazuje silne działanie przeciwwirusowe, przeciwzapalne oraz przeciwgrzybiczne.

Zioła właściwości

Warto więc stosować napary oraz pić herbaty z czystka w okresie jesienno- zimowym, kiedy ryzyko wystąpienia przeziębienia i grypy znacznie wzrasta. Jest on doskonałym środkiem wspomagającym leczenie górnych dróg oddechowych, a zwłaszcza zatok i kataru. Okłady z czystka wspomagają leczenie chorób skórnych takich jak trądzik, łuszczyca, egzema, łupież oraz nadmierne przetłuszczanie się włosów. Wspomaga on także leczenie grzybicy skóry i paznokci. Można stosować go także podczas pojawienia się pierwszych wykwitów opryszczki. Częściej po czystek powinni sięgać palacze tytoniu, gdyż wytrąca on z organizmu toksyczne metale ciężkie.

Czystek a boreliozaziele czystka pomaga zwalczyć krętki boreliozy, którymi możemy się zarazić, gdy ugryzie nas kleszcz. Borelioza to niezwykle ciężka choroba, której pierwszym objawem jest pojawiający się na ciele rumień – ziele czystka zapobiega zakażeniu oraz pomaga leczyć zdiagnozowaną już chorobę.

Bardzo dobre działanie ma zioło czystka także na mężczyzn cierpiących z powodu przerostu prostaty, ponadto czystek jest idealnym rozwiązaniem w walce z nieświeżym oddechem, a także nadmierną potliwością.

Herbaty ziołowe działanie

Należy jednak pamiętać, że aby odczuć pozytywne skutki działania czystka na nasz organizm, trzeba pić herbatę/ napar z czystka codziennie. Każde ziołolecznictwo wymaga regularnego stosowania oraz poznania przeciwwskazań, które mogą nas wykluczyć z grona przyjmujących napary z danej rośliny.

Czystek ile razy dziennie?

Profilaktycznie zaleca się pić 1-2 filiżanki naparu z czystka na dobę (1 łyżeczka ziela na porcję).

Komentarze

  1. Młyn Oliwski pisze:

    Fajnie opisane działanie czystka, jest to wspaniały suplement pomagający w wielu schorzeniach, dolegliwościach oraz oczyszcza organizm 🙂
    Dzięki za fajną lekturę!
    Zapraszam również na nasz sklep gdzie znajdziesz wiele naturalnych suplementów diety!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *