Jak skutecznie odmłodzić i ujędrnić swoje ciało?

Piękna skóra to podstawa dobrego samopoczucia i estetycznego wyglądu. Niestety jest ona bardzo narażona na niesprzyjające czynniki zewnętrzne i upływ czasu, który odciska na niej swoje piętno każdego dnia. Z wiekiem nasza skóra traci swoją jędrność i elastyczność, a co za tym idzie – atrakcyjny wygląd. Skóra kobiet jest cieńsza niż skóra mężczyzn, dlatego Panie są bardziej narażone na działanie upływającego czasu. Zdrowa dieta, regularne ćwiczenia i odpowiednie kosmetyki pomagają w codziennym utrzymywaniu pięknej sylwetki i zdrowego wyglądu skóry.

Jednakże nie zawsze te sposoby pozostają skuteczne. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów, które pozwolą zachować piękny i młody wygląd skóry na dłużej, a także przywrócą jej dawną świeżość i blask.

Losowo wybrany temat: Ile kalorii ma kawa z mlekiem?

Nici liftingujące

Nici liftingujące to innowacyjna metoda, która pozwala na rozwiązanie wielu problemów skórnych. Nici Aptos to alternatywa dla chirurgicznego liftingu. Jest do doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają wątpliwości co do zabiegów chirurgii plastycznej. Zalet nici liftinujących jest bardzo dużo. Przede wszystkim jest to metoda bezinwazyjna, która nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Do zabiegu wykorzystywane są bioabsorbowalne nici, które wchłaniają się w ciągu roku.


Atutem zabiegu nićmi jest fakt, że mogą być one stosowane nawet w przypadku wyraźnych oznak starzenia się skóry. Co za tym idzie, dzięki niciom liftingującym można odwrócić procesy utraty jędrności skóry. Bezinwazyjny lifting nićmi można przeprowadzić w następujących partiach ciała:

 • uda
 • brzuch
 • piersi
 • ramiona
 • twarz

Składnikiem nici jest kwas polimlekowy, który pobudza fibroblasty w skórze do produkcji kolagenu. Skóra, dzięki kolagenowi, staje się bardziej napięta i ujędrniona. Wywołuje to efekt odmładzający oraz rewitalizujący. Efekty terapii nićmi liftingującymi są niejednokrotnie porównywane do tych, które osiągamy poprzez zabiegi chirurgii plastycznej.

Zobacz również: Dlaczego alkohol tuczy

Różnicą między tymi dwoma jest fakt, że przy zabiegu nićmi to skóra sama doprowadza do swojej regeneracji. Efekt nie jest gwałtowny, ale naturalny, co jest dodatkowym atutem nici. Do zabiegu nićmi liftingującymi istnieją przeciwwskazania. Nie należy się jednak obawiać o bezpieczeństwo, ponieważ każdy zabieg jest poprzedzony indywidualną konsultacją z wysoko wykwalifikowanym specjalistą.

Tema, który może cię zainteresować: Mleko sojowe czy krowie

Przeciwwskazania do zabiegu nićmi liftingującymi

Zabiegu nićmi liftingującymi Aptos nie powinno się wykonywać w następujących przypadkach:

 • ciąża i laktacja
 • kolagenozy – choroby, które dotyczą patologicznych zmian tkanki łącznej, czyli m.in. reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowy układowy czy układowe zapalenie naczyń
 • choroba niedokrwienna serca
 • choroby autoimmunologiczne – choroby tarczycy, zapalenia jelit, choroby skóry (bielactwo, łuszczyca, łysienie plackowate), choroby neurologiczne takie jak: miastenia, stwardnienie rozsiane
 • nadciśnienie II i III stopnia
 • hemofilia, czyli niedobór czynników krzepnięcia
 • zaburzenia psychiczne i neurotyczne
 • tendencja do pojawiania się bliznowców
 • posiadanie nierozpuszczalnych implantów w miejscach interwencji nici liftingujących
 • stany zapalne oraz nowotwory

Bardzo ważne jest więc, aby o każdej dolegliwości poinformować specjalistę na pierwszej wizycie przed wykonaniem zabiegu.

Ile kosztuje zabieg nićmi liftingującymi?

Cena zabiegu nićmi liftingującymi nie jest wysoka, jeśli wziąć pod uwagę wspaniałe efekty, które daje zabieg. Rezultaty zabiegu są niezwykle satysfakcjonujące, ponieważ nasze ciało staje się młodsze nawet o kila lat, a co za tym idzie bardziej jędrne. Ceny zabiegów wahają się od 6000 do 12000 zł za jeden obszar.

Więcej na www.skinclinic.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *