Trawa pszeniczna właściwości

Trawa pszeniczna jest źródłem wielu substancji odżywczych, witamin z grupy B, witaminy A i E, aminokwasów, oraz składników mineralnych takich jak żelazo, wapń, fosfor, magnez i potas, ale przede wszystkim jest źródłem chlorofilu. Jak działa dieta pszeniczna? Co to jest chlorofil?

Sok z trawy pszenicznej właściwości

Znajdujący się w trawie pszenicznej chlorofil b hamuje rozwój wszelkich stanów zapalnych w organizmie człowieka, a także wytrąca z organizmu metale ciężkie i inne toksyny, co sprawia, że sok z trawy pszenicznej usprawnia pracę całego organizmu, poprawia samopoczucie i dodaje energii.

Chrolofil ma bardzo dobry wpływ na poprawną pracę wątroby i układu trawiennego, a w szczególności jelit. U osób cierpiących na choroby krwi, poprawia jej morfologię, pomaga też w walce z niedokrwistością.

Trawa pszeniczna hodowla

Trawę pszeniczną można kupić, jako gotowy lub przetworzony produkt, ale także można wyhodować ją samodzielnie i stosować, jako dodatek do potraw lub spożywać ją w postaci soków.

Temat z innej kategorii: Dzienne zapotrzebowanie na błonnik

stock-photo-19713900-wheatgrass-juiceZielona żywność

Zielony sok z pszenicy to pełen wartości odżywczych napój, który warto włączyć do diety nie tylko w okresie choroby, ale także traktować, jako skuteczny eliksir zdrowia i młodego wyglądu. Uprawa trawy pszenicznej nie jest wymagającym i szczególnie zajmującym zajęciem – nawet nie posiadając ogrodu możemy korzystać z jej wyjątkowych właściwości (kiełki właściwości)

Pszenica forum

Trawa pszeniczna zyskała uznanie u osób propagujących zdrowy styl życia przede wszystkim przez wysoką zawartość chlorofilu. Chlorofil z kolei dzięki sporej ilości tlenu, umożliwia dostarczenie się go w znacznie większej ilości do krwi. To powoduje wzrost ilości czerwonych krwinek i większego stężenia tlenu we krwi.

Może cię zainteresować temat: Miód – rodzaje i właściwości

Chlorofil ma też działanie ochronne przed promieniowaniem, wolnymi rodnikami oraz związkami rakotwórczymi. Trawa pszeniczna polecana jest przy owrzodzeniach, ranach, zapaleniach ucha wewnętrznego, zapaleniu zatok, zakażeniach oraz przy infekcjach pasożytniczych.

Soki z warzyw przepisy

Zażywając leki na bazie trawy pszenicznej lub pijąc soki, w których składzie znajduje się właśnie ta trawa, polepsza się praca całego układu trawiennego. Witamina A zawarta w trawie pszenicznej poprawia wygląd skóry oraz korzystnie wpływa na wzrok, zaś zawarte w niej witaminy E i C chronią nasze ciało przed rozwijaniem się chorób układu krążenia, a także przed nowotworami. Trawa pszeniczna jest także źródłem wielu enzymów, które m.in. pobudzają naprawę cząsteczek DNA.

stock-photo-14264471-wheat-grass-juiceChlorofil działanie

Trawa pszeniczna jest najczęściej dostępna pod postacią soków, można ją także zażywać doustnie w postaci tabletek. Soki z trawy pszenicznej powinno przyjmować się na czczo, aby zwiększyć przyswajanie minerałów. Żeby móc w pełni cieszyć się tym, co posiada trawa pszeniczna, powinno się ją spożywać w dawce 30 ml u osób zdrowych i 30-90 ml w stanach chorobowych.

Przeczytaj także:25 najzdrowszych produktów żywieniowych

Trawę pszeniczną można także stosować bezpośrednio na skórę, działa odżywczo i oczyszczająco na skórę twarzy, wzmacnia włosy, ale także regeneruje zniszczoną lub uszkodzoną skórę, przyśpiesza gojenie ran, przynosi ulgę w oparzeniach.

Trawa pszeniczna opinie

Stosowanie trawy pszenicznej pozwala zachować dłużej młodość, zawarte w niej substancje w znacznym stopniu spowalniają proces starzenia się komórek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *